Tatil bitti, geriye sadece güzel anılar kaldı… Antalya/Adrasan Klados Hotel

Tatil bitti bitmesine de ama içimdeki tatil alevi, yaşadığım maceralar hala yaşamaya devam ediyorum. Bu maceraların hepsi Adrasan köyünde yaşanmıştır. Adrasan nerede sorusu ile başlayalım. Adrasan, Antalya’nın Kumluca ve Olimpos tatil yerlerin arasındadır. Adrasan köyü dinlenmek için sessiz ve rahat bir yerdir. Ulaşma açısından zor gözükse de o kadar da zor değildi. Bu kez Adrasan otelleri arasında tercihim ‘’Adrasan Klados Oteli ‘’ oldu. Tercihim için ilk başlarda bana sıkıcı geliyordu ama tesisi gezdikten sonra fikriniz değişiyor. Adrasan tam bir tatil köyüdür. Maceralarla dolu olan Adrasan köyü, insanı yeni doğmuş gibi yapıyor.

blog-adrasan-klados-front

Adrasan Klados Oteli oldukça iyi bir bölgede yerleşip, bölgenin en iyi ve en büyük otellerinden biridir. Otele ilk girişimde oldukça güler yüzle karşılandım ve oldukça iyi davrandılar. İstediğim yerden oda verdiler. Yol yorgunluğundan gözüm hiç bir şey görmez halde giriş yaptım. Odama geçer geçmez dinlenmeyi tercih ettim. Biraz dinlendikten sonra şöyle otele göz atayım dedim. Etrafı gezdim. İlk başlarda acaba mı? dedim. Tabi parti çocuğu olduğumdan bazen sessizlik bana hiç de iyi gelmiyor. Güneşi fazla sevmediğimden sabah uykusunu güneş ile paylaşmak niyetim yoktu. O yüzden deniz gören değil de dağ gören odalardan istedim. Kaldığım odamın balkonundan öyle bir manzarayla karşı karşıya geldim ki anlatamam. İnanılmaz derece güzel bir doğa manzarası karşımda duruyordu. Arkadaki dağ ile deniz arasındaki mesafe çok olmadığından günün her saatinde tatlı bir esinti size eşlik ediyor. Bu da Akdeniz’in her daim kendi hissettiren güneşi altında inanın çok iyi geliyor. Balkondan gördüğüm manzara güzel bir dağ, bir yandan da hayvanat bahçesi, bir yandan görsellik olsun diye mi yoksa oteldekilerin zevkinden mi bilmem ama küçük bir sebze bahçesi var (Bir keresinden oradan hırsızlıkta yapmıştım. Salatalık almıştım). Bir de Klados Otelinin ikinci havuzunu görüyordum. İyi ki yaşadım bu hatıralarla dolu bu yazı.

blog-adrasan-klados-garden

Ah bu hayvanlar ah bu hayvanlar… Hala çözemedim bu hayvanları. Adrasan köyünün güzel havası öyle bir oyunlar sergiliyorlar ki, insanların da öyle kol kola, yan yana oynamalarını yan yana durmalarını istiyorum. Bir de kediler mi desek bilmem… Kediler bir başka ya yoksa Adrasan köyünün mü kedileri öyle, kendilerini öyle bir sevdiriyorlar ki anlatamam. Kedilerin birde başka hayvanlar ile iç içe yaşam sürdürdüklerini düşünsene. Özellikle de kuşlarla… Adrasan Klados Otelinde hayvanat bahçesinin olması başlı başına bir farklılık ve ayrıcalık. Adrasan Klados Oteli ne kadar kalabalık olursa olsun o kadar da sakinliğe sahip bir oteldir. Boşuna dememişler Adrasan köyü başlı başına bir tatil köyü. Genellikler bunları şehir de oturanlar, yoksa günlük hayatını daha kalabalık ortamda geçirenler daha iyi anlarlar sessizliğin insana ilaç olduğunu. Araba seslerinden uzakta, insanların seslerinden, benim oturduğum yerde sokak satıcıların( simitçi vb ) çıkardığı sesler insanı nasıl da rahatsız ediyor. Adrasan Klados Oteli bu sesleri duyamayacağın bir yerdir. Kısaca ‘’sessiz dünyası ‘’ ya da ‘’yeni dünya‘’ gibi isimler söyleyebiliriz. Gerçeği söyleyeyim, yeni nesil parti çocuğu desek de yine de onlarında böyle bir yere ihtiyaçları vardır. insan Adrasan otellerinde bir ay kalsa yazar olur yoksa da şair. Sessiz bir yer desem farklı bir algılamayın. Sessiz ama aktivitelerden hiç de uzak duran bir yer değildir Antalya’nın bu saklı cennetindeki Adrasan Klados Oteli. Benim konakladığım zamanı içerisinde de bir grup gencin kamp için tercih ettikleri bir oteldi. Çok eğlenceli olan gençler her şehirden İngilizce öğrenen gençler ve yurt dışından bu gençlere katılan gençlerde vardı. Onlarında Adrasan otellerini tercih etmeleri biri birlerine daha iyi kaynaşmaları için büyük bir fırsattı. Gençler baya bir eğlenceli tatil yapmamda yardımcı oldular. Onların orada yaptıkları eğitime yönelik oyunların, aktivitelerin ve tiyatroların bir parçası oldum denebilir. Gençlerin saatli programları vardı, ben onlara ayak uyduramıyordum. Benim de kendi programlarım vardı ama gençlerin spor aktivitelerine hiç kaçırmadan katlıyordum. Oldukça dikkat çekici bir mimara yapıya sahip olan otel benimde dikkatimi fazlası ile çekmeyi başardı. Dakikalarca baktığım duvarlar oluyordu :) Duvarlarda ki resimler istemesen de dikkatimi çekiyordu. Özellikle de girişteki çiçeklere dikkat etmeden, bakmadan geçemiyorsun. Mimarı olarak da, bahçe, güzellik vb açılardan da Klados Otel, Adrasan otelleri arasında en iddialı olanıdır. Otel, spor aktiviteleri açısından oldukça zengin bir otel. Masa tenisinden normal tenise, fitness salonundan plaj voleybol sahasına kadar birçok spor alanı var. Kendim voleybolcu olduğumdan plaj voleybol sahasının olması beni ayrıca mutlu etmişti. Fitness salonunda kendine arkadaş bulabiliyorsun.

blog-adrasan-klados-zoo

Adrasan’da sabah erkenden uyandığında içinize çekeceğiniz tarifi zor, inanılmaz güzel hava için ayrı bir başlık açmam lazım. O temiz havayı içinize çektiğinizde tam anlamıyla bir aydınlanma yaşıyorsunuz. Size tavsiyem özellikle sabahları uzun ve derin nefes almayı sakın ihmal etmeyiz.

blog-adrasan-klados-pool

Sabahları temiz ve yenileyici havası insanı spor yapmaya ediyor. Sabahları koşuya gittiğimde otelin köpeği ile beraber koşu yapabiliyorsun. Ama bir nokta var köpeğin ipinden tutarak koşacaksın :) çünkü köpek herkese saniyesin de ısınıyor.

blog-adrasan-klados-resting

Adrasan sahilinden söz etmek gerekirse on numara bir sahile sahip diyerek konuyu özetleyeyim. Adrasan sahilinde günün doğuşunu ve günün batışını izlemek en güzel şeylerden biridir. Öyle bir güzelliğe sahip oluyor ki o saatlerce anlatamam. Adrasan sahillerin de yüzmek için güneşin ilk ışıklarıyla beraber yüzmek insanı ruhunu temizliyor. Otelin denize sıfır olması çok iyi çünkü otelden dışarı adımınızı attığınızda sizi deniz karşılıyor. Sabahın aydınlanmasıyla deniz o kadar güzelliğe sahip oluyor ki ve o kadar da güzel suyu oluyor ki insanın suyu terk etmesine müsaade etmiyor. Sadece sabahları değil, günün batışından hem aynı derece güzelliğe sahiptir Adrasan sahilleri. Aslına bakarsanız sadece günün doğuşu ve batışı sırasın da değil, günün her saatinde deniz ve sahil çok güzel. A aaaa! Hep Adrsan’dan bahsederken neredeyse Klados Otelini unutuyordum. Otel o kadar güzel bahçeye sahip ki hiç odana çıkasın yok. Genellikle güneşin yakma riskinin olmadığı zamanlarda eğlencemi havuzda devam ediyordum. Genellikle bahçede ki havuzu kullanmayı tercih ederdim. Küçük olsa da güzeldir. Tatilimin son günün de oynadığımız su topu çok eğlenceliydi. Çok eğlenceli geçen su topu bizim takımızın kaybetmesi ile sonuçlanmıştı  belki o yüzden yorgunluk hissettim. insan kaybetmeye hazmedemiyor bazen :) Adrasan Klados otelinin başka bir özelliği de otelin hamam, savunasının olmasıdır. Günün güneşli zamanları hamamı kullanmayı tercih ederim. Bir de masaj yaptırmayı. Benim tatil anlayışım budur işte, herkes farklı tatil anlayışı vardır ama diskolu, partili tatil tercih edenlerinde dinlendirici tatillere ihtiyaçları vardır.

blog-adrasan-klados-nature

Şurası net ki burasının doğası harika ve böyle bir güzelliği başka bir yerde bulmak çok zor! Siz de bu manzarayı, bu güzelliği, bu sadeliği, bu tazeliği yaşayabilseniz ne demek istediğimi işte ancak o zaman anlayabilirsiniz.

Yazan: Gudrat MuradowAdrasan Klados Hotel

Adrasan Sahil Caddesi No:30
PK:07370
ÇAVUŞKÖY / KUMLUCA
ANTALYA / TURKEY
Bilgi ve Rezervasyon: +9 0242 745 05 89
Hotel: +9 0242 883 13 88
Fax: +9 0242 883 13 82
Mail: info@kladoshotel.com

© 2014 Company, Inc. · Privacy · Terms